Strona Marcina Brykczyńskiego

Marcin Antoni Brykczyński

Marcin Brykczyński

Nazywam się Marcin Antoni Brykczyński. Piszę i tłumaczę książki dla dzieci. Nawet jeśli mają zupełnie siwe włosy. Oprócz wydań książkowych, moje teksty były drukowane w ilustrowanych pismach dla dzieci i rodziców. Znajdują się również w wielu podręcznikach oraz na stronie internetowej Gnosis. Ponadto w latach 2008 - 2010 liczne teksty przeznaczone dla starszych czytelników (wiersze, opowiadania i kącik "Pokaż język") publikował miesięcznik Bluszcz.

Znaczącą rolę w moim życiu zawodowym odegrała reklama. Przez kilkanaście lat pracowałem jako "copywriter" w dużych agencjach reklamowych (Lintas, Leo Burnett, Ogilvy). Pisałem scenariusze reklam telewizyjnych i radiowych, teksty i hasła reklamowe. Teraz robię to wyłącznie na zamówienie.

Lubię radio jako medium rozwijające wyobraźnię. Występowałem wielkrotnie w popularnej audycji radia BIS – "Zygzak", czytając, napisane specjalnie na tę okazję, wiersze i opowiadania. Współtworzyłem audycję "Bractwo Sokratesa" w RDC.

Nieobca jest mi publicystyka. W latach dziewięćdziesiątych Gazeta Bankowa drukowała przez półtora roku mój cotygodniowy, rymowany mini-felieton polityczny pod tytułem: "Z cienkiej rurki".

W miarę możności jeżdżę na spotkania autorskie, które odbywają się w bibliotekach i szkołach na terenie całego kraju.

Zapraszam
Kot Marcin (Marcin Brykczyński)